79273-2021 - ResultatSverige-SURAHAMMAR: Grus, sand, krossad sten och ballast
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Grusmaterial, Surahammars Kommunalteknik AB
Referensnummer: VMKF-U 2020.112
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar leverans av grusmaterial till av beställaren anvisad plats inom Surahammars kommun. I uppdraget ska även möjlighet till avhämtning av grusmaterial finnas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14212110 Grus
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen