792763-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Hyresvärdsupphandling Kultopia
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelHyresvärdsupphandling Kultopia
BeskrivningHyresvärdsupphandling av ny lokal för flytt av verksamhet. Huddinge kommun bedriver Kultopia, en öppen musik- och konstverksamhet för kommunens ungdomar i åldrarna 13-25 år.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105947:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 70000000 Tjänster avseende fast egendom