792887-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallstjänster – Ramavtal Hämtning av grovavfall, förpackningar, returpapper m.m.
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Hämtning av grovavfall, förpackningar, returpapper m.m.
BeskrivningUpphandlingen omfattar insamling av källsorterat material från beställarens samtliga hämtställen belägna i Stockholms stad. Vidare omfattar entreprenaden insamling av sekretesspapper, lösmängder och farligt avfall samt försäljning av kärl m.m. För omfattningen i sin helhet, vänligen se upphandlingsdokumenten och däri förtecknade handlingar.
Intern identifierareSHEM 2024/327
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90511000 Sophämtning, 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal Hämtning av grovavfall, förpackningar, returpapper m.m.