2. Förfarande
Förfarande
Titel: Resurskonsulter IT
Beskrivning: Alingsås kommun genomför en upphandling avseende resurskonsulter. Uppdraget avser förstärkning av befintligt team med fokus inom konsulttjänster. Arbetet utförs i nära samarbete med IT-avdelningen. Kontakt och dialog med systemförvaltare och andra medarbetare i kommunen förekommer.
Intern identifierare: 2023.465 KS
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000