79311-2022 - ResultatSverige-Järfälla: Textilier och tillhörande varor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Textilslöjdsmaterial 2022
Referensnummer: Kst 2021/554
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
19200000 Textilier och tillhörande varor
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunen har behov av textilslöjdsmaterial till skolor och övriga verksamheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18453000 Blixtlås, 19212000 Bomullsväv, 19400000 Textilgarn och -tråd, 19440000 Syntetgarn eller -tråd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen