See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulttjänster Kalkyl 2026
Beskrivning: Denna ramavtalsupphandling avser byggekonomisk rådgivning och kalkylkonsulttjänster för löpande avrop under ramavtalets giltighetstid.
Intern identifierare: SISAB 2025/277
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71324000 Byggnadsekonomisk kalkylering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Konsulttjänster Kalkyl 2026