793457-2023 - ResultatSverige-Sölvesborg: Banktjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Banktjänster
Referensnummer: 2023/1076
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66110000 Banktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Koncernkontosysten samt andra finansiella tjänster för Sölvesborgs kommun samt kommunens bolag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66100000 Bank- och investeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen