79347-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Polisbilar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av dold utryckningsbil för Polismyndigheten 2021, nationellt ramavtal
Referensnummer: 931-A482.400/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34114200 Polisbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtalsområde 5, fordonskategorin Dold utryckningsbil för Polismyndigheten (varianter sedan, kombi, CUV och SUV).
Avtalet omfattar komplett färdigbyggt och driftsatt fordon i körklart skick, tillhörande tjänster för service & reparationer och reservdelar, verktyg och utbildning.
Avtal kommer att tecknas med kvalificerade leverantörer och avrop sker genom förnyad konkurrensutsättning.
Det här är en ny annonsering av upphandling 931-A049.354/2021 från i våras som avbröts.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34114200 Polisbilar, 50112000 Reparation och underhåll av bilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen