79348-2022 - ResultatSverige-Norrköping: Köksutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Husgeråd - köksutrustning, mindre köksmaskiner
Referensnummer: 2021-18324
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39221000 Köksutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av husgeråd och mindre köksmaskiner till Kriminalvården
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39241100 Knivar, 39711310 Elektriska kaffebryggare, 39711362 Mikrovågsugnar, 42214110 Grillar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser ramavtal för avrop av husgeråd och mindre köksmaskiner till Kriminalvårdens verksamheter.
Nuvarande ramavtal löper ut 2022-05-30.
Anbud ska lämnas enligt förutsättningarna i upphandlingsunderlaget, kravspecifikation samt bifogat Prisformulär.
Upphandlingens syfte är att tillgodose Kriminalvårdens behov av efterfrågade produkter under avtalsperioden. Kriminalvårdens målsättning är att anskaffa produkter med god kvalitet på ett optimalt och kostnadseffektivt sätt. Kriminalvården avser att teckna ramavtal för avrop med en leverantör för leverans av efterfrågade produkter.