Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av läktare till Finnvedsvallen, Värnamo
Referensnummer: UHN.2021.243
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
Hyra (inklusive leverans, montage, demontering och borttransport) av ståplatsläktare till Värnamos fotbollsarena Finnvedsvallen för användning vid Allsvenska fotbollsmatcher.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål, 44200000 Konstruktionsprodukter, 70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ståplatsläktare