2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Fjärrvärme, mark, rör, skarv, larm och signal
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal avseende förnyelse/nybyggnad/ombyggnad och reparation- och underhållsåtgärder av fjärrvärmeledningar, fjärrkylaledningar, processvattenledningar samt spillvärmeledningar. I ramavtalet ingår beredskap dygnet runt.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:72225:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44163120 Fjärrvärmeledningar, 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål, 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 44315200 Svetsmaterial, 45232140 Byggnadsarbeten: fjärrvärmehuvudledningar, 45251250 Anläggningsarbeten för fjärrvärmecentral, 45262680 Svetsning