793593-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör – Arbetskläder och arbetsskor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelArbetskläder och arbetsskor
BeskrivningUpphandling av arbetskläder och arbetsskor.
Intern identifierareKS 2024/1075
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18830000 Skyddsskor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareArbetskläder och arbetsskor