2. Förfarande
Förfarande
Titel: Containertransport 2020
Beskrivning: Upphandling av containertransporter för Strömstads kommun, Tekniska förvaltningen. Renhållning och hamnavdelning upphandlar hyra och transporter av sopcontainers utplacerade i kommunen till återvinningscentralen på Österröd.
Föregående meddelande: 618625-2019
Intern identifierare: TN 2019-0650
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000