793639-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Pensionstjänster – Pensionsadministration
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelPensionsadministration
BeskrivningUpphandlingen omfattar Region Hallands samlade behov av Pensionsadministration m.m. Uppdraget innebär att för Region Hallands räkning förvalta dess pensionsförpliktelser.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 66520000 Pensionstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119288:Lot:1