2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ekonomisystem
Beskrivning: Bolagsverket bjuder in anbudsgivare att lämna anbud gällande ekonomisystem. Vi avser att teckna avtal med en anbudsgivare för en period om 15 år. Vi har beslutat att inte dela upp avtalet i separata delar då uppdraget är lämpligt för en leverantör.
Intern identifierare: AD 4848/2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48443000 Programvara för redovisning
Ytterligare klassificering (cpv): 48444000 Redovisningssystem, 48810000 Informationssystem, 48812000 Ekonomiska informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000