793793-2025 - Resultat
Sverige – Reparation och underhåll – Installation och service av vitvaror och tvättutrustning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelInstallation och service av vitvaror och tvättutrustning
BeskrivningNyinstallation av hushållsmaskiner, främst tvätt- ,tork- och diskmaskiner, samt service av nya och befintliga. Anbudsområde 11. 14. 16. Anbudsområde 12. 13. 15. Se bilaga Karta Områden för mer information.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelOmråde 11. 14. 16
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106141:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39700000 Hushållsapparater, 39713200 Tvätt- och torkmaskiner, 39713100 Diskmaskiner, 39710000 Elektriska hushållsapparater
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelOmråde 12. 13. 15
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106141:Lot:2