79381-2024 - Resultat
Sverige – Tolktjänster – Tolktjänster 2023
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tolktjänster 2023
Beskrivning: Upphandlingen avser att tillgodose Region Blekinges behov av tolkningstjänster till och från det svenska språket med hjälp av distanstolk (telefon/video), tolkning på plats samt akuttolk. Upphandlingen omfattar inte digitala tolktjänster.
Intern identifierare: RB2023-0359
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79540000 Tolktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Tolktjänster 2023