793901-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kalkmjöl – Kalk till doserare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKalk till doserare
BeskrivningLeverans av kalkstensmjöl till kommunernas kalkdoserare. Umeå, Nordmaling och Dorotea.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44921210 Kalkmjöl
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118656:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44920000 Kalksten, gips och krita