2. Förfarande
Förfarande
Titel: Designresurser till projektet för upphandling av leverans av nya nattåg
Beskrivning: Upphandlingen avser två seniora konsulter som designresurser med erfarenhet av att leda designarbetet på beställarsidan avseende upphandling av nya lok och vagnar för nattågstrafiken till Norrland. Konsulterna ska även ha tidigare utvärderingserfarenhet från upphandling av järnvägsfordon.
Intern identifierare: KOM-419052
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50221000 Reparation och underhåll av lokomotiv
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Designresurser till projektet för upphandling av leverans av nya nattåg