Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tjänster inom området rekryteringsstöd
Referensnummer: 2 STO-2018/939
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Specialpedagogiska skolmyndigheten har behov av att upphandla ett avtal för konsultstöd inom området rekrytering från och med den 1.3.2019. Uppdraget avser rekryteringsstöd vid rekrytering av medarbetare och chefer.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen