See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Uppstallning, transport och infångning av hund och katt fortsatt rangordning
Beskrivning: Uppdraget omfattar uppstallning, transport och infångning av omhändertagna katter och hundar. Upphandlingen delas i två delområden. Anbudsgivarna kan själva välja vilket eller vilka delområden som anbud lämnas på. Upphandlingen avser fortsatt rangordning från befintligt ramavtal: Delområde 1. Katt - Transport och uppstallning (rangordning som upphandlas är nummer 2 och 3) Delområde 2. Hund - Transport och uppstallning (rangordning som upphandlas är nummer 3 och 4)
Intern identifierare: 6684-2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98380000 Kenneltjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter, 77400000 Zoologiska tjänster, 85210000 Anläggningar för husdjursuppfödning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde 1 - Katt
Beskrivning: Bocka i rutan framför delområdet om anbud ska lämnas på delområdet.
Intern identifierare: 1759556-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 2 - Hund
Intern identifierare: 1759557-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Generell del
Beskrivning: Allmänna krav för uppdraget
Intern identifierare: 1759559-2