See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Externa revisorer 2020
Beskrivning: Munkedal, Sotenäs, Tanums och Strömstads kommuner inbjuder, genom kommunens revisorer, anbudsgivare att lämna anbud på tre uppdragsområden: 1. Sakkunniga biträden till kommunens revisorer för granskning av räkenskaper, delårsrapport, årsredovisning och intern kontroll. 2. Sakkunnigt biträde/uppdragsledare för uppdragsledning, stöd i revisionsprocessen samt mindre förstudier. 3. Sakkunniga biträden till kommunens revisorer för fördjupande granskningar av de verksamheter som bedrivs av nämnderna.
Föregående meddelande: 289417-2020
Intern identifierare: KS 2020-0395
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79212000 Revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000