2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift, förvaltning och vidareutveckling av Trafiken.nu
Beskrivning: Upphandlingen genomförs av Trafikverket inom ramen för samverkan mellan Trafikverket, Stockholm Stad, Göteborg Stad och Västtrafik. Upphandlingen omfattar drift och teknisk förvaltning av webbplatsen www.trafiken.nu samt Trafiken.nu-apparna (Göteborg respektive Stockholm).
Intern identifierare: KOM-418194
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72413000 Webbsideutformningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Drift, förvaltning och vidareutveckling av Trafiken.nu