794503-2023 - ResultatSverige-Härnösand: Arkitekttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulttjänster 2024
Referensnummer: 23-IU-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Västernorrland upphandlar ramavtal för Tekniska konsulttjänster.
Anbudslämnare kan välja att inkomma med anbud för ett eller flera konsultområden.
Upphandlingen avser ramavtal avseende tekniska konsulttjänster inom totalt 25 kompetensområden för arkitekter, projektörer, byggadministration och sakkunniga.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen