794599-2023 - ResultatSverige-Tingsryd: Redovisning och revision
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revision
Referensnummer: 23-018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79210000 Redovisning och revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Revisorerna i Tingsryds kommun inbjuder leverantörer att inkomma med anbud avseende upphandling av ramavtal avseende uppdragen som sakkunniga till kommunens revisorer respektive till lekmannarevisorerna i kommunens bolag och stiftelser samt lagstadgad revison i kommunens bolag och stiftelser.  Detta sker i enlighet med de krav och villkor som framgår av detta upphandlingsdokument.
Ramavtal kommer att tecknas med en (1) leverantör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79212000 Revision, 79212100 Finansiell revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen