See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: TI 2024-1249 Takentreprenader, underhåll
Beskrivning: Denna upphandling avser Ramavtal för takunderhåll. Upphandlingen är indelad i tre (3) geografiska områden. - Södra Södertälje där Järna, Hölö och Mölnbo ingår. (Blå) - Östra Södertälje (Gul) - Västra Södertälje inkl. Enhörna (Röd) Beställarna avser att teckna avtal med minst tre (3) stycken entreprenörer och maximalt totalt sex (6) stycken Entreprenörer.
Intern identifierare: TI 2024-1249
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45261900 Reparation och underhåll av tak
Ytterligare klassificering (cpv): 45261000 Uppförande av taklag, takläggning och tillhörande arbeten, 45261100 Taklagsarbete, 45261210 Takläggningsarbete, 45261910 Takreparation, 45261920 Takunderhåll, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000