Officiellt namn: Kriminalvården Postadress: Box 331 Ort: Örebro Postnummer: SE-701 46 Land: Sverige Att: Anna Skyrman E-post:anna.skyrman@kriminalvarden.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Automatisk sprutbox inkl. inmatningsbana till arbetsdriften anstalten Kumla.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kumla.
Nuts-kodSE124 Örebro län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Kriminalvården inbjuder till anbudsgivning avseende automatisk sprutbox inkl. inmatningsbana till arbetsdriften anstalten Kumla.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
42600000 Verktygsmaskiner, 42642100 Verktygsmaskiner för träbearbetning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.