794803-2024 - Resultat
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – Operationstextilier av engångsmaterial
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Operationstextilier av engångsmaterial
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för successiva inköp av operationstextilier av engångsmaterial och är uppdelad i 16 Anbudsområden: Op.bordstextil Positionering Mattor Engångskläder och skyddsrockar Andningsskydd och munskydd Skyddsglasögon Op.mössor Op.rockar Drapering Håldukar Speciallakan Incisionsdukar Uppsamlingspåsar Draperingsset Utrustningsskydd Op.dukar mm
Intern identifierare: 2024-O000015
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000