See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Anbudsinbjudan - Ramavtal VS-entreprenader
Beskrivning: Ramavtal avseende VS-entreprenader som omfattar avhjälpande underhåll, akuta åtgärder och planerat underhåll såsom kompletteringar, ombyggnationer samt även nyinstallation. Ramavtalet omfattar avrop om max 2 miljoner kronor. Upphandlande myndigheter är Huddinge Samhällsfastigheter, Huge Bostäder och Huddinge kommun.
Föregående meddelande: 012432-2023
Intern identifierare: HS/2023:24
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45330000 Rörmokeriarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 1. Upphandlingsföreskrifter
Beskrivning: Ramavtalet omfattar VS-entreprenader i form av avhjälpande underhåll, akuta åtgärder och planerat underhåll såsom kompletteringar och ombyggnationer samt även nyinstallationer med en avropsvolym mellan 0-2 miljoner kronor.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 2. Prövning av anbudsgivare
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: 3. Prövning av anbud