794812-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Trycksaker och tillhörande produkter – Tryckeritjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTryckeritjänster
BeskrivningUpphandlingen avser tryckeritjänster från en leverantör som kommer att ha totalansvar för eventuella underleverantörer inom prepress, tryckning, bokbinderi, transport av gods etc. Exempel på produktioner är broschyrer, foldrar, tidningar, kataloger, informationsblad, flyers, dekaler och affischer, men även beachflaggor och vepor.
Intern identifierare2023-89
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000