794818-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Installation (utom programvara) – Ramavtal för hantverkstjänster, elarbete
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal för hantverkstjänster, elarbete
BeskrivningUpphandlingen är ett ramavtal för hantverkstjänster, elarbete som omfattar uppdrag av underhålls- och reparationsarbeten samt mindre avgränsade projekt inom Kommunens fastighetsbestånd. Uppdrag, elarbete (totalentreprenader) ska utföras på löpande räkning efter avrop.
Intern identifierareSBN23.627
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 51000000 Installation (utom programvara)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelRamavtal för hantverkstjänster, elarbete (1)