2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utbyggnad av Gasutvinningssystem 2.0
Beskrivning: Objektet avser utbyggnad av gasutvinningssystem vid Brännkläppens deponigas anläggning i Boden. Omfattningen avser mark- och anläggningsarbeten för utbyggnad av gasutvinningssystem innefattande bland annat reglerstation, gasledningar och utrustning för reglering av mängd gas.
Intern identifierare: KS 2025-933
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 09121000 Stadsgas, ledningsgas eller liknande gaser, 42113390 Bränngassystem, 45231220 Konstruktionsarbeten för gasledningar, 45333000 Gasinstallationer, 45333100 Installation av gasregleringsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Utbyggnad av Gasutvinningssystem 2.0