794863-2023 - Resultat
Sverige – Företagsmiljörevisioner – Ramavtal Hållbarhet
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Hållbarhet
BeskrivningDenna upphandling avser Ramavtal Hållbarhet inom de två (2) anbudsområdena: Ansvarskod och KMA samt Certifierad miljöbyggnadssamordnare och internt verksamhetsstöd.
Intern identifierareUPH-2018-0292
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90714200 Företagsmiljörevisioner
Ytterligare klassificering (cpv): 79132000 Certifieringstjänster, 90714000 Miljörevision, 90714500 Miljökvalitetskontroll, 98342000 Arbetsmiljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Titel1. ANSVARSKOD OCH KMA
BeskrivningAnsvarskod och KMA
Intern identifierare1. ANSVARSKOD OCH KMA
Del (anbudsområde)LOT-0002
Titel2. CERTIFIERAD MILJÖBYGGNADSSAMORDNARE OCH INTERNT VERKSAMHETSSTÖD
BeskrivningMiljöbyggnadssamordnare
Intern identifierare2. CERTIFIERAD MILJÖBYGGNADSSAMORDNARE OCH INTERNT VERKSAMHETSSTÖD