2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konstbyggnader
Beskrivning: Upphandling avseende ramavtal för utförande av utbyggnad/ombyggnad av konstbyggnader (t.ex broar, tunnlar och stödmurar) på kommunal mark inom Botkyrka kommun.
Intern identifierare: SBN/2025:00545
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45221100 Anläggningsarbeten för broar
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45220000 Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Konstbyggnader