See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mobil datortomograf
Beskrivning: Denna upphandling avser 1 st. mobil datortomograf för leverans till Verksamhetsområde neurokirurgi, Område specialiserad vård med placering på Universitetssjukhuset Örebro. Upphandlingen omfattar även option på teknisk serviceutbildning samt option på underhållsavtal.
Föregående meddelande: 012747-2023
Intern identifierare: MT 2020-0001-5, 23RS8710
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000