See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Heraldiska produkter
Beskrivning: Upphandlingen avser att tillgodose Försvarsmaktens behov av heraldiska produkter såsom medaljer, plaketter, jetonger, vapensköldar, manschettknappar m.m. Upphandlingen är uppdelad i två delområden: · Delområde 1: Medaljer, jetonger, plaketter och vapensköldar · Delområde 2: Metalltecken, slipsnålar, manschettknappar, m.m. Utöver produkterna som prissätts i upphandlingen ska leverantören kunna tillverka heraldiska produkter i andra utföranden samt delta i Försvarsmaktens produktutveckling av nya heraldiska produkter.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18512000 Mynt och medaljer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Medaljer, jetonger, plaketter och vapensköldar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107649:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 18423000 Slipsar, 18512200 Medaljer, 18513300 Varor av ädel metall
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Metalltecken, slipsnålar, manschettknappar m.m.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107649:Lot:2