2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT- KONSULTTJÄNSTER RAMAVTAL Region Värmland 2026 - 2030
Beskrivning: Region Värmland upphandlar IT-konsulttjänster - ramavtal 2026-2030. Upphandlingen är upplagd så att både ensamföretagare och stora företag kan lämna anbud i denna upphandling. Upphandlingen syftar till att säkra tillgången av leverantörer med ett brett utbud av kompetens inom nedanstående områden för att kunna avropa konsulttjänster nedan på kompetensnivå 1, 2, 3, 4 och 5. Finns en instruktion för att lämna anbud - för mer information. · Kompetensområde: o Verksamhetsutveckling och strategi o Ledning och styrning o Systemutveckling/Systemförvaltning o Arkitektur o IT-, informations- och cybersäkerhet o BI-konsulter
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120764:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät, 48500000 Programvara för kommunikation och multimedia, 48600000 Programvara för databas och operativsystem, 48800000 Informationssystem och servrar, 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71200000 Arkitekttjänster, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72300000 Datatjänster, 72400000 Internettjänster, 72500000 Datortjänster, 72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster, 72700000 Datanätstjänster, 72800000 Tjänster för datorloggning och -provning, 72900000 Tjänster för säkerhetskopiering och katalogkonvertering, 73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet