2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ny simhall, Vilundaparken
Beskrivning: Ny simhall, Vilundaparken
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45212212 Anläggningsarbete för simbassäng
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45210000 Byggnadsanläggning, 45212000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för fritidsaktiviteter, idrott, kultur, inkvartering och restaurangverksamhet, 45212100 Byggnadsarbete i samband med fritidsanläggningar, 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar, 45212225 Byggnation av sporthall, 45212230 Byggnation av omklädningsrum