79559-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Eldistribution och tillhörande tjänster – Elförsörjning till Länsstyrelsen i Södermanland län
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelElförsörjning till Länsstyrelsen i Södermanland län
BeskrivningLänsstyrelsen genomför en upphandling av elförsörjning. Länsstyrelsen har representations- och kontorslokaler i centrala Nyköping och på Stendörren/ Naturum och elektriska anläggningar i ett antal naturreservat.
Intern identifierare395-2026
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 65000000 El-, vatten- och energiverk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000