See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elbussar för stadstrafik
Beskrivning: Förhandsannons som anbudsinfordran gällande batteridrivna elbussar för stadstrafik.
Intern identifierare: SVEA240205
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34120000 Motorfordon för transport av tio personer eller fler
Ytterligare klassificering (cpv): 34121000 Bussar, 34121100 Bussar för kollektivtrafik, 34121200 Ledade bussar, 34144900 Elfordon, 34144910 Elbussar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Information
Beskrivning: Informationspunkter som ej måste besvaras, de besvaras vid behov.
Huvudklassificering (cpv): 34121100 Bussar för kollektivtrafik
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Administrativa föreskrifter
Beskrivning: Dikterar formalia om upphandlingen och innehåller informationspunkter som måste besvaras.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Kravspecifikation
Beskrivning: Kravspecifikation för upphandlingen som måste besvaras.
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Avtalsvillkor
Beskrivning: Avtalsvillkor för aktuell upphandling.
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Utvärderingskriterium
Beskrivning: Utvärdering