2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nollpunktsutrustning
Beskrivning: Den upphandlande enheten (JENAB) avser att köpa in totalt fyra (4) nya nollpunktsreaktorer med påbyggt nollpunktsmotstånd. Varav dessa fyra (4) nollpunktsreaktorer ska en (1) för 12 kV till RF, Ryhov fördelningsstation och två (2) för 12 kV och en (1) för 52 kV till CF, Centrala fördelningsstation. Den upphandlande enheten (JEAB) avser att köpa in en (1) nollpunktsbildare och en (1) nollpunktsreaktor för 52 kV med påbyggt nollpunktsmotstånd. Samtlig nollpunktsutrustning ska levereras med avstämningsautomatik med ströminjicering.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120491:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 51000000 Installation (utom programvara)