2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggledare Bygg- och Anläggningsteknik - Underjordiska ledningar till Boden Industrial Park
Beskrivning: Samhällsbyggnadsförvaltningen avdelning Projekt och Investering inbjuder er här med att lämna anbud på "Byggledare Bygg- och Anläggningsteknik - Underjordiska ledningar till Boden Industrial Park" Konsultuppdraget avser en resurskonsult som byggledare inom projektet Underjordiska ledningar till Boden Industrial Park. Omfattningen avser om ca 75 % av en heltidstjänst. Uppdraget ska utföras på plats hos beställaren, dvs placeringsorten är Boden med utgångspunkt Kungsgatan 49. Resurskonsulten kommer att bli en del av beställarens organisation. Omfattningen kan komma att variera och öka under kontraktsperioden beroende på projektets specifika förutsättningar. Närmare beskrivning av uppdraget finns i handling 07.3 Uppdragsbeskrivning. Beställaren har för avsikt att teckna kontrakt med en (1) leverantör/personkonsult.
Intern identifierare: SBN 2023-374
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71315210 Rådgivning i samband med byggnadsteknik, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71321300 Konsulttjänster inom VA
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Byggledare Bygg- och Anläggningsteknik - Underjordiska ledningar till Boden Industrial Park