795996-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tvättinsamling – Upphandling av cirkulationstvätt
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av cirkulationstvätt
Beskrivningupphandling av cirkulationstvätt
Intern identifierareKS2025/1672
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98311000 Tvättinsamling
Ytterligare klassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 33199000 Sjukvårdskläder, 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster, 98311200 Drift av tvätteri
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUpphandling av cirkulationstvätt