Typ av upphandlande myndighet Annan typ: statligt aktiebolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av mobil scen till Haga-konserterna
Referensnummer: N/A
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling är att teckna avtal med en leverantör avseende hyra av mobil scen samt projektledning och ljus- och ljudteknik för att genomföra nationaldagkonserter i Hagaparken (Solna) åren 2020-2023.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45223800 Montering och uppförande av prefabricerade strukturer, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten, 79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser, 92370000 Ljudteknikertjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen