2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av konsttransporter och konsthanteringstjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar konsttransporter och konsthanteringstjänster. Upphandlingen är uppdelad i nedanstående anbudsområden där avtal tecknas var för sig. - Anbudsområde A: Långdistanstransporter och utställningsuppsamling - Anbudsområde B: Lokaltransporter Stockholmsregionen - Anbudsområde C: Konsthantering Stockholms stad och Gustavsberg - Anbudsområde D: Linjetransporter
Intern identifierare: NM2025/616
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster, 63110000 Godshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Konsttransporter och konsthanteringstjänster
Beskrivning: Allmänna krav som ska besvaras av samtliga anbudsgivare.
Intern identifierare: 1807913-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde A: Långdistanstransporter och utställningsuppsamling
Beskrivning: Ska besvaras av den anbudsgivare som avser att lämna anbud på anbudsområde A: Långdistanstransporter och utställningsuppsamling
Intern identifierare: 1807914-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde B: Lokaltransporter Stockholmsregionen
Beskrivning: Ska besvaras av den anbudsgivare som avser att lämna anbud på anbudsområde B: Lokaltransporter Stockholmsregionen
Intern identifierare: 1807915-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde C: Konsthantering Stockholms stad och Gustavsberg
Beskrivning: Ska besvaras av den anbudsgivare som avser att lämna anbud på anbudsområde C: Konsthantering Stockholms stad och Gustavsberg
Intern identifierare: 1807916-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde D: Linjetransporter
Beskrivning: Ska besvaras av den anbudsgivare som avser att lämna anbud på anbudsområde D: Linjetransporter
Intern identifierare: 1807917-4