2. Förfarande
Förfarande
Titel: Omvärldsbevakning
Beskrivning: Omvärldsbevakning
Intern identifierare: 0719/25
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Mediabevakning/omvärldsbevakning
Intern identifierare: 1705383-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Omvärldsbevakning miljö- och kvalitet
Beskrivning: Anbudsgivaren ska beskriva miljöledningssystem
Intern identifierare: 1826270-1
Huvudklassificering (cpv): 90710000 Miljöledning