796340-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vägtransporter – Digitala inköp av dagligvaror för brukare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDigitala inköp av dagligvaror för brukare
BeskrivningHåbo kommun har för avsikt att på ramavtal upphandla digitala inköp av dagligvaror för brukare inom hemtjänsten. Uppdraget omfattar tillhandahållande av ett webbaserat beställningssystem för inköp av dagligvaror för personer som har biståndsbeslut för hjälp i hemmet (hemtjänst) i Håbo kommun. Beställda varor ska plockas, levereras och i förkommande fall även upplockning av varor i kylskåp/skåp i hemmet hos brukare/kunder.
Intern identifierareUH-24-43589
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningBehov: Livsmedel i konsumentförpackning Avtalstyp: - Verksamhet: VoO/Soc Kontaktpersoner: Matilda Norell/Lena Lindqvister Ansvarig chef: Karin Borgström Uppstartsmöte önskas: Ja Marknadsanalys har gjorts: - Totalt beräknat värde: 1,2 mkr/år
Intern identifierareDigitala inköp av dagligvaror för brukare