2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fastighetsnära tjänster Västlänken - Steg 1
Beskrivning: Entreprenaden omfattar tillsyn, skötsel, städ, avhjälpande och planerat underhåll av byggnader, fast inredning, ytor och mark. Omfattning i detalj framgår av kontraktshandlingarna. Lokalvård, städ och sanering samt mindre byggrelaterade tjänster för att upprätthålla en hel och ren anläggning. Omfattar både publika och ickepublika ytor. En varumärkesbyggande aktivitet vilken ska få resenärer och leverantörer att både få känslan av att anläggningen är väl omhändertagen och kanske även ett egenansvar för att upprätthålla känslan av anläggningens fräschör.
Intern identifierare: KOM-419573
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 75123000 Fastighetsförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Fastighetsnära tjänster Västlänken - Steg 1