79640-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Sportartiklar och -utrustning – Idrottsinventarier
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelIdrottsinventarier
BeskrivningAvtalet skall innefatta ett brett sortiment av idrottsutrustning med produkter som är avsedda att användas i undervisningssyfte i idrottsanläggningar
Intern identifierare23/145
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 37400000 Sportartiklar och -utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 92610000 Drift av idrottsanläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelObligatoriska krav