2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggarbeten
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal av byggarbeten avseende inre och yttre reparations-, ombyggnads-, mindre rivningsarbeten samt mindre nybyggnationer inom Kristianstads kommun.
Intern identifierare: TN 2025/1617
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Byggarbeten